TürkTraktör Çekilir Tip Hububat Ekim Makineleri

TürkTraktör Çekilir Tip Hububat Ekim MakineleriŞanzımanlı tip transmisyon sistemi

TürkTraktör çekilir tip hububat ekim makinelerinin tüm modellerinde standart olarak sunulan şanzıman sayesinde yüksek hassasiyette tohum ve gübre normu ayarlanmaktadır.

Fonksiyonel çeki oku bağlantı sistemi

Ekim makinesinin traktöre bağlantı şekli çeki oku ile gerçekleşmektedir. Bu bağlantı aynı zamanda makinenin zemine paralellik ayarını sağlamakta olup ekipmanın park durumunda dikey konuma getirtilerek toplanabilir.

Yüksek hacimli tohum ve gübre deposu

DD 300 modeli; 1785 litre toplam depo hacmi ile (1125 litre tohum ve 660 litre gübre deposu) tarlada zaman ve yakıt tasarrufu sağlamaktadır.

Tohum ve gübre seviye göstergeleri

Ekim esnasında depo içerisinde kalan tohum ve gübre miktarının gözlenebilmesi için tohum ve gübre depolarında ayrı ayrı seviye göstergeleri bulunmaktadır.

Homojen tohum akışı sağlayan seperatörler

Tohum deposunda yer alan seperatörler sayesinde kursak aralarında tohum kalması engellenmektedir. Ayrıca ekim esnasında oluşan sarsıntılar nedeni ile tohumların merkeze toplanması önlenmiş olur.

Hedeflenen tohum ve gübre miktarının ölçümünü sağlayan kalibrasyon tepsisi

Birim alana uygulanacak tohum ve gübre miktarını şanzıman üzerinde ayarladıktan sonra yapılan ayarın doğruluğunun ölçülmesi için makine üzerinde bulunan kalibrasyon tepsisi kullanılmaktadır.

Farklı tip tohumların ekimine olanak sağlayan kursak yapısı

Kursaklar, depo içerisinde bulunan tohum ve gübrenin, ekimi yapılacak alana istenilen miktar ve sıra arası mesafe ile dağıtımını sağlamaktadır. Hububat harici farklı tohumların (kanola, soğan, mercimek, nohut, ıspanak, fiğ, yonca vb.) ekimine olanak sağlayan 3 makaralı kursak yapısı makine üzerinde standart olarak bulunmaktadır.

Kursakların tıkanmasını engelleyen portatif elekler ve homojen tohum akışı sağlayan seperatörler

Makine üzerinde bulunan portatif elekler sayesinde, kursakların tıkanması önlenir ve tohum haricinde istenmeyen materyallerin ayıklanması sağlanmış olur. Tohum deposunda yer alan seperatörler sayesinde kursak aralarında tohum kalması engellenmektedir. Ayrıca ekim esnasında oluşan sarsıntılar nedeni ile tohumların merkeze toplanması önlenmiş olur.

Tohum ve gübre yüklemeyi kolaylaştıran yükleme platformu

Ekim makinesi üzerinde, tohum ve gübre yükleme sırasında kişinin rahat hareket etmesini sağlayan iki parçalı yükleme platformu bulunmaktadır. Yükleme platformunun yerden yüksekliği, yaygın olarak kullanılan zirai römorkların ortalama taban yüksekliği  göz önünde bulundurularak belirlenmiştir. Platform, makine bakımı sırasında ekim ayaklarına ulaşımı kolaylaştırmak amacıyla dikey pozisyona getirilerek toplanabilmektedir.

Dayanıklı yapıya sahip yumuşak baskı tekerleği

Yumuşak ve dayanımı yüksek malzemeden üretilmiş arka baskı tekerleği tohumun toprağa tutunmasını sağlamakta böylece çimlenme oranını arttırmaktadır. Arkasında bulunan tırmıklar ise toprağa tutundurulmuş tohumun üzerini toprakla kapatarak başarılı bir ekim gerçekleştirilmektedir.

Özel dizayna sahip ekici üniteler

Çamur sıyırıcıları ve birbirinden kaçık pozisyonlandırılmış ekici diskleri ile mükemmel ekim performansı sağlanmaktadır. Çift disk yapısı sayesinde düzgün formda tohum yatağı oluşturulmakta aynı zamanda ekim esnasında sıra arası mesafelerde sapmaların önüne geçilmektedir.

Ekici ünitelerin paralellik ayarı

Toplama ve tıkanma yapmaması için çapraz olarak dizilen ön ve arka disklerin aynı derinliğe ekim yapabilmesi amacıyla ön ve arka kısımdaki ekici ünitelerin paralelliği kriko ile hassas bir şekilde ayarlanabilmektedir.

Hidrolik derinlik ayarı

Hidrolik piston üzerinde bulunan kademeli derinlik ayarı sağlayan klapeler sayesinde ekim derinliği hassas olarak ayarlanmaktadır.

Hidrolik markör

Ekim sırasında, traktörün bir sonraki geçiş rotasını işaretleyerek operatöre kılavuzluk eden hidrolik markör tertibatı opsiyonel olarak sunulmaktadır. Markör sayesinde, sıraların üst üste binerek tekerrür ekim yapılması ya da geçiş aralarında boşlukların kalması gibi olumsuzlukların önüne geçilir. Hız ayar valfleri ile markörlerin kalkış / iniş hızları değiştirilebilir. Bu sayede, ekipmanın kullanıldığı traktörün hidrolik debisinden bağımsız olarak, her şartta optimum markör çalışma hızı elde edilebilir.

Elektronik iz bırakma tertibatı

İlaçlama ve gübreleme gibi büyük iş genişliğine sahip tarımsal uygulamalarda, uygulama sıralarının üst üste binmeden eşit aralıklarla devam etmesini ve uygulamanın tüm araziye homojen şekilde dağılımını sağlamak için traktörün takip etmesi gereken rotalar iz bırakma tertibatı ile sağlanmaktadır. İşlem, tekerlek izlerine gelen alanların ekilmemesi prensibine dayanmakta olup bitkinin çıkış yapması ile birlikte ekilmeyen bu izler boş kalarak belirginleşir. Belirginleşme sonrası hasada kadar yapılacak tüm ilaçlama - gübreleme işlemlerinde operatör yalnızca bu izleri takip eder. Elektronik iz bırakma tertibatı opsiyonel olarak sunulmaktadır.

Güvenli Alışveriş

256 bit SSL

Orjinal Ürün

100% Orjinal Ürünler

Teknik Destek

Tüm Sorunlarınız İçin

Güvenli Kargo

Sipariş Sonrası Hizmet

© 2024 Tüm Hakları Saklıdır.

Adanet Dijital Reklam Ajansı
Merhaba. WhatsApp Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba. Telefon Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?