TürkTraktör Asılır Tip Hububat Ekim Makineleri

TürkTraktör Asılır Tip Hububat Ekim MakineleriŞanzımanlı tip transmisyon sistemi

TürkTraktör asılır tip hububat ekim makinelerinin tüm modellerinde standart olarak sunulan şanzıman sayesinde yüksek hassasiyette tohum ve gübre normu ayarlanmaktadır.

Farklı tip tohumların ekimine olanak sağlayan kursak yapısı

Kursaklar, depo içerisinde bulunan tohum ve gübrenin, ekimi yapılacak alana istenilen miktar ve sıra arası mesafe ile dağıtımını sağlamaktadır. Hububat harici farklı tohumların (kanola, soğan, mercimek, nohut, ıspanak, fiğ, yonca vb.) ekimine olanak sağlayan 3 makaralı kursak yapısı makine üzerinde standart olarak bulunmaktadır.

Hassas derinlik ayarı

Tek diskli ve çift diskli modellerde ekim derinliği hidrolik olarak ayarlanmakta olup baltalı tipte ise ekim derinliği, krikolar üzerinde bulunan derinlik ayar kolunun döndürülmesi ile mekanik olarak ayarlanmaktadır.

Kapatıcı tırmıklar

Baltalı ve tek diskli modellerde baskı ayarlı kırlangıç (V tipi) tırmık mekanizması bulunmaktadır. Makine üzerinde standart olarak sunulan kırlangıç tip örtücü tırmıklar, üst düzey örtme performansı sağlamaktadır.

Hedeflenen tohum ve gübre miktarının ölçümünü sağlayan kalibrasyon tepsisi

Birim alana uygulanacak tohum ve gübre miktarını şanzıman üzerinde ayarladıktan sonra yapılan ayarın doğruluğunun ölçülmesi için tek ve çift diskli modellerde kalibrasyon tepsisi kullanılmaktadır.

Disk sıyırıcılar

Boşaltma noktası diskin iç yüzeyinde yer almakta olup tohum boruları doğrudan çamur ile temas etmez. Ayrıca disklerin hem ön, hem de arka yüzeylerinde sıyırıcılar bulunmaktadır. Bu özellik, belirli miktara kadar nemli toprak şartlarında ekim işleminin gerçekleştirilebilmesini sağlar.

Basamak

Depo içerisine kolay bir şekilde tohum ve gübre yüklemesi yapılabilmesi için makine üzerinde kaymaz yüzeye sahip basamak yer almaktadır.

Kursakların tıkanmasını engelleyen portatif elekler ve homojen tohum akışı sağlayan seperatörler

Makine üzerinde bulunan portatif elekler sayesinde, kursakların tıkanması önlenir ve tohum haricinde istenmeyen materyallerin ayıklanması sağlanmış olur. Tohum deposunda yer alan seperatörler sayesinde kursak aralarında tohum kalması engellenmektedir. Ayrıca ekim esnasında oluşan sarsıntılar nedeni ile tohumların merkeze toplanması önlenmiş olur.

Disklerin simetrik konumlandırılması

Makinenin sağ tarafında bulunan ekici diskler sola, sol tarafında bulunan ekici diskler ise sağa bakacak şekilde simetrik olarak konumlandırılmıştır. Böylece ekim esnasında sağ ve sol kısımda bulunan ekici ayakların hem kullanım ömrü hem de iş kalitesi artmaktadır. Ayrıca bu özellik, makinenin daha stabil ilerlemesini sağlamaktadır.

Ekici ayak tipleri

Farklı toprak koşullarında yüksek performansta ekim yapılabilmesi için 3 farklı ekici ayak tipine sahip model seçenekleri TürkTraktör asılır tip hububat ekim makineleri ürün grubu içerisinde yer almaktadır.

Traktöre kolay ve hızlı bağlantı sistemi

TürkTraktör asılır tip hububat ekim makinesinin traktöre kolay ve hızlı bağlantısı için bağlantı mili kullanılmaktadır. Hızlı bağlantı mili, ekipman üzerinden ayrılarak traktöre monte edilmekte ve sonrasında traktörün ekipmana dik açı ile yaklaşmasına bağlı olarak hidrolik askı kollarının kaldırılması ile bağlantı gerçekleştirilmektedir.

Tohum ve gübre seviye göstergeleri

Ekim esnasında depo içerisinde kalan tohum ve gübre miktarının gözlenebilmesi için tohum ve gübre depolarında ayrı ayrı seviye göstergeleri bulunmaktadır.

İz kabartıcılar

TürkTraktör marka tek ve çift diskli asılır tip hububat ekim makinelerinde standart olarak sunulan iz kabartma tertibatı sayesinde tarla üzerinde traktör tekerleğinin sıkıştırdığı toprak havalandırılmakta, bu sayede tüm tarla yüzeyi gibi traktör tekerleğinin sıkıştırdığı yüzeyin de ekime hazır duruma gelmesi sağlanmaktadır.

Çamur sıyırıcılar

Lastik tekerlek üzerinde bulunan çamur sıyırıcılar sayesinde tekerlek üzerinde çamur birikmesi engellenmekte ve bu sayede tarla yüzeyine tutunması artmaktadır. Buna bağlı olarak tahrik tekerleklerinin hareketi kesilmemekte ve tohum akışı sürekli olarak devam etmektedir.

Hidrolik markör (Opsiyonel)

Ekim sırasında, traktörün bir sonraki geçiş rotasını işaretleyerek operatöre kılavuzluk eden hidrolik markör tertibatı opsiyonel olarak sunulmaktadır. Markör sayesinde, sıraların üst üste binerek tekerrür ekim yapılması ya da geçiş aralarında boşlukların kalması gibi olumsuzlukların önüne geçilir. Hız ayar valfleri ile markörlerin kalkış / iniş hızları değiştirilebilir. Bu sayede, ekipmanın kullanıldığı traktörün hidrolik debisinden bağımsız olarak, her şartta optimum markör çalışma hızı elde edilebilir.

Karıştırıcı (Opsiyonel)

Opsiyonel olarak sunulan karıştırıcı tertibatı , depo içerisinde yer alan tohumun kursaklara homojen akışını sağlar.

Elektronik iz bırakma tertibatı (Opsionel)

İlaçlama ve gübreleme gibi büyük iş genişliğine sahip tarımsal uygulamalarda, uygulama sıralarının üst üste binmeden eşit aralıklarla devam etmesini ve uygulamanın tüm araziye homojen şekilde dağılımını sağlamak için traktörün takip etmesi gereken rotalar iz bırakma tertibatı ile sağlanmaktadır. İşlem, tekerlek izlerine gelen alanların ekilmemesi prensibine dayanmakta olup bitkinin çıkış yapması ile birlikte ekilmeyen bu izler boş kalarak belirginleşir. Belirginleşme sonrası hasada kadar yapılacak tüm ilaçlama - gübreleme işlemlerinde operatör yalnızca bu izleri takip eder. Elektronik iz bırakma tertibatı opsiyonel olarak sunulmaktadır.

Güvenli Alışveriş

256 bit SSL

Orjinal Ürün

100% Orjinal Ürünler

Teknik Destek

Tüm Sorunlarınız İçin

Güvenli Kargo

Sipariş Sonrası Hizmet

© 2024 Tüm Hakları Saklıdır.

Adanet Dijital Reklam Ajansı
Merhaba. WhatsApp Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba. Telefon Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?